W związku z poważną sytuacją epidemiczną w kraju i potrzebą izolacji pacjentów z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, że na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie rzeszowskim działa Izolatorium dla wszystkich osób, które otrzymały dodatni wynik w kierunku SARS-CoV-2 oraz dla osób u których podejrzewa się zakażenie i są w chwili obecnej oczekujące na wynik.

Każda osoba, która nie wymaga hospitalizacji, a jest zarażona, może skorzystać z bezpłatnego pobytu w Izolatorium (zagwarantowana opieka medyków, 3 posiłki dziennie, telewizor w każdym pokoju, WiFi, telefon).

Jest to szczególny czas, kiedy każdy z nas powinien zadbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Aby domownicy nie musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny, osoba zarażona może odbyć izolację w specjalnie stworzonym do tego miejscu – w Izolatorium. Wystarczy otrzymać od lekarza rodzinnego (bądź innego lekarza) skierowanie do izolatorium oraz zlecenie na transport – jeżeli jest potrzebny.

Każdy pacjent w izolatorium jest wyposażony w pulsoksymetr, termometr bezdotykowy, ma możliwość dostępu do koncentratora tlenu zwykłego oraz wysokoprzepływowego (do 10 l. / min.). Ponadto realizowane są recepty wystawione przez dotychczasowych lekarzy. Pacjent może wykonać test RT PCR, antygenowy lub LAMP. W sytuacjach szczególnych jest możliwość wykonania badania krwi, RTG, KT klatki piersiowej itp.

Izolatorium posiada doświadczony zespół lekarsko – pielęgniarsko – ratowniczo – opiekuńczy z doświadczeniem podczas poprzedniej fali koronawirusa.

Obiekt, na którym zlokalizowane jest izolatorium, ma powierzchnię 4,5 hektara, znajduje się przy nim duży park, jest wyposażony w wygodne pokoje, telewizję, Internet, telefon, własną kuchnię.

W razie pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, izolatorium współpracuje z ratownictwem medycznym oraz oddziałami COVID.

Dane teleadresowe:
Izolatorium Ostoya Jasionka 1a (koło lotniska), województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, gmina Trzebownisko

Telefony:
Recepcja: 517 299 901 / 17 772 33 33
Lekarz Koordynujący: 517306368