Wielu przedsiębiorców, a także klienci indywidualni chcąc znaleźć najlepszego księgowego i biuro rachunkowe przemierza często wiele instytucji, chcąc znaleźć tego właściwego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników z Rzeszowa i okolic, przygotowaliśmy krótką ściągawkę z listą 10 najpopularniejszych biur rachunkowych w stolicy Podkarpacia. Dzięki rankingowi, łatwo wybrać najbardziej odpowiednie biuro dla nas.

1. Optymalni. Biuro Doradczo-Księgowe Sp. z o.o.

ul. Litewska 4a/2, kontakt: biuro@optymalni.rzeszow.pl,  +48 539 360 605

Optymalni to Biuro Rachunkowe w Rzeszowie świadczące kompleksowe usługi doradczo-księgowe dla małych, średnich i dużych firm, osób fizycznych i prawnych, podmiotów gospodarczych już istniejących, a także tych z zamiarem powstania. Zakres ich działalności obejmuje wszelkie sprawy związane z księgowością, rachunkowością, prowadzeniem kadr i płac, jak również reprezentację przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym oraz przygotowanie, realizację i rozliczenie projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej. Warunki współpracy dostosowywane są każdorazowo do indywidualnych potrzeb danej firmy a także ustalane biorąc pod uwagę jej specyfikę, dzięki czemu możliwa jest maksymalna optymalizacja kosztów związanych z obsługą.

2. Biuro rachunkowe OFFICIUM,

ul. Lwowska 6/110, kontakt: biuro@officium.rzeszow.pl, +48 664 035 881

Biuro funkcjonuje w Rzeszowie od 2005 roku, w swej ofercie posiada usługi księgowe, rachunkowe, pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności, finansach etc. Obsługuje zarówno spółki prawa handlowego, spółki cywilne jak i jednoosobowe firmy bez względu na skalę i charakter prowadzonej działalności. 

3. TAXLAND Sp. z o. o.,

ul. Krajobrazowa 13/5, kontakt: biuro@taxland.rzeszow.pl, +48 661 789 645

Założycielką biura jest Monika Lech. Doświadczenie w księgowości pozwoliło jej na stworzenie usługi, której dotąd na rynku brakowało: to połączenie wiedzy eksperckiej przy jednoczesnym wsłuchiwaniu się w potrzeby przedsiębiorcy. Biuro rachunkowe Taxland zapewnia kompleksową obsługę firm pod względem księgowym, rachunkowym oraz prowadzeniem kadr i płac. 

4. Biuro rachunkowe A&M,

ul. Legionów 5/2, kontakt: brskromak@gmail.com, 17 870 04 84

Biuro, podobnie jak większość tego typu jednostek, posiada w swej ofercie prowadzenie pełnej obsługi księgowości: księgi handlowe w spółkach, stowarzyszeniach, fundacjach itd. Zajmuje się kadrami i płacami w firmach, prowadzi uproszczoną księgowość w jednoosobowych działalnościach gospodarczych i spółkach cywilnych. Dodatkowo firma w swej ofercie posiada też możliwość pomocy w zakładaniu działalności: pomaga wypełnić wnioski do CeiDG, zarejestrować spółki prawa handlowego.

5. de Facto Rachunkowość i Finanse,

ul. Przemysłowa 5 III piętro, lok. nr 40, kontakt: kontakt@defacto-rzeszow.pl, +48 730 944 885

Biuro Rachunkowe deFACTO powstało w Rzeszowie z myślą o przedsiębiorcach, szukających nowoczesnych rozwiązań dla obsługi księgowej swoich firm. Świadczy usługi w zakresie prowadzenia ksiąg podatkowych i rachunkowych oraz pełnej obsługi kadrowo-płacowej. Celem firmy jest minimalizowanie biurokracji, aby księgowość stała się wsparciem, a nie przykrym obowiązkiem.

6. Biuro rachunkowe AKTÓWKA,

ul. Boya-Żeleńskiego 23/225, kontakt: biuro@aktowka-rzeszow.pl, +48 691801320

Ewa i Gabriela – mama i córka – to one tworzą biuro rachunkowe Aktówka. Zajmują się kompleksową obsługą księgową i kadrową małych i średnich firm, które są naszą specjalnością. Biuro posiada 20 letnie doświadczenie w branży. Na swojej stronie piszą, że spośród innych biur rachunkowych wyróżnia je indywidualne podejście do klienta. Mimo, że firma jest stacjonarna i w większości klienci pochodzą z Rzeszowa i okolic, to dzięki możliwości pracy zdalnej, AKTÓWKA liczy także klientów z innych części kraju.

7. Biuro Księgowe SubKonto,

ul. Zawiszy Czarnego 26a, kontakt: firma@subkonto.com, +48 601 096 357

Biuro Rachunkowe oferuje usługi księgowe dla osób fizycznych i właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Siedziba w Rzeszowie w żaden sposób nie ogranicza pełnienia usług poza granicami miasta, a także województwa. Oferuje ono usługi księgowe z zakresu prowadzenia ewidencji VAT, czy rozliczeń rocznych PIT. Prowadzi dokumentacji pracownicze, w skład których wchodzi naliczanie list płac oraz sporządzanie deklaracji podatkowych i ZUS.

8. Biuro Rachunkowe J.J.,

ul. Reformacka 6, kontakt: biuro@rachunkowe.rzeszow.pl, +48 608 298 176

Biuro Rachunkowe JJ działa na terenie Rzeszowa już wiele lat. Posiada odpowiednie uprawnienia do kompleksowej obsługi wszystkich podmiotów gospodarczych. Posiada kwalifikacje do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zajmuje się m.in.:. doradztwem, kompleksową obsługą ksiąg handlowych, wystawianiem deklaracji CIT, PIT, VAT, obsługą kadr i płac, kompleksowa obsługą ZUS.

9. Kancelaria podatkowa Sterling,

ul. Jagiellońska 1/4, kontakt: +48 503 501 450

Priorytetem kancelarii jest przede wszystkim rzetelność i poprawność wykonywanych usług, a miarą kompetencji jest zadowolenie Klientów. Współpracującym podmiotom zapewnia kompleksową obsługę podatkowo-księgową oraz kadrowo-płacową. Biuro Rachunkowe świadczy kompleksowe usługi w zakresie obsługi finansowo-księgowej przedsiębiorstw. Klientami są osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki osobowe i kapitałowe, a także fundacje i stowarzyszenia.

10. Rzeszowskie Biuro Rachunkowe,

ul. Langiewicza 22, kontakt: kontakt@rzeszowskiebiurorachunkowe.pl, +48 693 779 120

Biuro w ramach swej działalności zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ewidencji przychodów i rozchodów, sporządzaniem deklaracji i zeznań podatkowych. Oferuje kompleksową obsługę kadrowo-płacową zgodnie z aktualnymi przepisami, m.in. sporządzaniem umów o pracę, zaświadczeń, sporządzaniem rocznych informacji o dochodach (PIT-11), etc. Biuro udziela porad i doradza w sprawach podatkowych, PIT, CIT, VAT, spadkach i darowiznach oraz rozliczaniu dochodów ze sprzedaży itd.