Foto: Policja

19-letni mieszkaniec Dębicy wpadł, gdy po raz drugi w ciągu jednego dnia próbował okraść tą samą drogerię. Podczas pierwszej wizyty w drogerii udało mu się ukraść i wynieść ze sklepu perfumy o wartości niemal 499 złotych. Zachęcony powodzeniem, po godzinie wrócił do sklepu, gdzie ponownie próbował ukraść kosmetyki. Tym razem bez powodzenia. Po minięciu kas ze skradzionym towarem ujęli go pracownicy ochrony i przekazali w ręce interweniujących policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W środę przed godziną 14 policjanci interweniowali w drogerii przy ul. Kolejowej w Rzeszowie. Tam pracownicy ochrony ujęli sprawcę kradzieży perfum. Jak ustalili policjanci, 19-latek z Dębicy dwukrotnie okradł sklep. Podczas pierwszej kradzieży wyniósł perfumy o wartości 499 zł. Skradzione perfumy od razu sprzedał przypadkowym osobom.

Godzinę później spróbował ponownie, wrócił do sklepu i usiłował wynieść kolejne perfumy. Wpadł za linią kas, ujęty przez ochronę. Miał przy sobie kosmetyki o wartości 600 zł.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali 19-latka w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela sklepu. Przesłuchali podejrzanego, który przyznał się do winy. Usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości niemal 1400 zł dokonanej czynem ciągłym. Jak wyjaśnił, pieniądze chciał przeznaczyć na podstawowe potrzeby życiowe. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.