Zakończyła się przebudowa Kliniki Ortopedii i Traumatologii Ruchu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. To znaczący krok w rozwoju placówki i  kamień milowy w zapewnianiu pacjentom wysokiej jakości opieki ortopedycznej.

Rozbudowany oddział dysponuje teraz siedemnastoma salami, w tym jedno-, dwu- i trzyosobowymi, zapewniającymi pacjentom odpowiednią prywatność i komfort podczas pobytu. Każda sala została starannie zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie pacjenta, a także wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy.

– Nowoczesna, innowacyjna i wyspecjalizowana – tak w trzech słowach można opisać otwieraną klinikę, która stanie się miejscem pełnym nadziei oraz szans na powrót do pełnej sprawności dla wielu pacjentów. To także miejsce, w którym nowoczesna technologia spotka się z wiedzą i doświadczeniem zatrudnionego personelu, co razem tworzy przestrzeń, gdzie każdy człowiek będzie mógł liczyć na profesjonalną i kompleksową opiekę – powiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Co ważne, obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W dotarciu do kliniki pomaga naprowadzająca widoczna ścieżka dotykowa, kontrastująca z posadzką. Każda sala, zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami, posiada oznakowanie w postaci tabliczki znamionowej z czytelną prostą czarną czcionką na białym tle oraz zapisem w alfabecie Braille’a.  Osobom słabowidzącym i niedowidzącym zmiany ułatwią zorientowanie się w przestrzeni.

Gabinet diagnostyczno-zabiegowy został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, co umożliwi szybką i skuteczną diagnostykę oraz leczenie. Ponadto, szerokie drzwi oraz zaplecze dostosowane do niepełnosprawnych pacjentów gwarantują wygodę i bezpieczeństwo podczas pobytu na oddziale.

Powstał także specjalnie zaprojektowany punkt pielęgniarski wraz z miejscem do przygotowywania leków.

Łączny koszt zadania to ponad 17 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego w kwocie prawie 13 mln z i pieniędzy budżetu państwa w wysokości ponad 4 mln zł. Wkład własny szpitala to ponad 226 tys. zł.