Wczoraj w Świlczy na drodze krajowej 94 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Jedna osoba została ranna. O zdarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych druhowie z OSP Świlcza:

„Podczas wczorajszego roznoszenia kalendarzy wśród Mieszkańców naszej miejscowości, rozległ się dźwięk syreny, a telefony rozdzwoniły poprzez system e-remiza. Z formatki wynikało, że na drodze dk-94 w kierunku Rzeszowa samochód wjechał do rowu, 1 osoba jest poszkodowana. Strażacy (większość na nogach) przybiegli do remizy, a następnie w sile 6 strażaków wyjechali zastępem GBA do zdarzenia. Po dotarciu na miejsce, zastaliśmy samochód osobowy w rowie, który wcześniej „skasował” latarnie uliczną. Kierujący wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Strażacy odłączyli akumulator, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, która zabrała kierującego do szpitala. Pogotowie Energetyczne przystąpiło do swoich zadań w związku z uszkodzoną latarnią. Wszystkie zastępy zakończyły swoje działania i wróciły do koszar. Na miejscu pozostał patrol Policji, który prowadził czynności.

Siły i środki:- 323[R]21 GBARt – JRG 3 Rzeszów
– 323[R]43 SCRt Scania – JRG 3 Rzeszów
– 339[R]22 GBARt Mercedes – OSP Świlcza
– Zespół Ratownictwa Medycznego
– Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
– patrol Policji
– WRD KMP Rzeszów
– Pogotowie Energetyczne

[ Samochód w rowie ] 52/2021 Podczas wczorajszego roznoszenia kalendarzy wśród Mieszkańców naszej miejscowości, rozległ…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna – Świlcza Poniedziałek, 13 grudnia 2021
Poprzedni artykułRusza przebudowa Zespołu Szkół w Tyczynie
Następny artykułZ kamienicy przy ul. PCK 4 w Rzeszowie znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe