OSP Świlcza

Dziś rano ok. 7.30 na DK 94 w Trzcianie doszło do pożaru samochodu osobowego. W akcji gaśniczej udział wzięli druhowie z OSP Świlcza, którzy opisali w social mediach akcję:

O godzinie 07:36 została uruchomiona syrena w naszej remizie. Od dyżurnego SKKM w Rzeszowie otrzymaliśmy informacje o pożarze samochodu osobowego na drodze krajowej nr 94 w kierunku miejscowości Trzciana. Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępem GBA w sile 6 strażaków. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy marki Honda cały objęty ogniem. KDR udał się na rozpoznanie, a strażacy zbudowali linię gaśniczą zakończoną prądownicą pianową i przystąpili do gaszenia pojazdu. Kierująca w trakcie zauważenia ognia, samodzielnie opuściła samochód i przebywała w bezpiecznym miejscu oczekując na przybycie służb ratunkowych.

Po kilku minutach udało się opanować pożar. Samochód wyposażony był w instalacje gazową LPG. Na czas naszych działań droga była całkowicie zablokowana. Po czynnościach prowadzonych przez Policje, samochód został zepchnięty na pobocze, aby jak najszybciej udrożnić ruch. Zastępy zakończyły swoje działania i wróciły do koszar.

Poprzedni artykułAmelia Borkowska laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „MIESZKAM TU!”
Następny artykułOSP z pow. rzeszowskiego otrzymały nowe agregaty prądotwórcze