Około godziny 9:00 na autostradzie A4 w Rogoźnicy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak ustalili pracujacy na miejscu policjanci, doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia, śmierć poniosło dwie osoby.

O tragicznym zdarzeniu poinformowała już Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej:

2 osoby zginęły, a 7 trafiło do szpitali w wyniku zderzenia pasażerskiego busa z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na autostradzie A4 w Rudnej Małej niedaleko Rzeszowa około godziny 8:30.
Osoba podróżująca samochodem osobowym nie odniosła obrażeń. Busem podróżowało 15 osób. 2 podróżnych zginęło, 7 zostało zabranych do szpitali, a pozostali znajdują się pod opieką ratowników pogotowia ratunkowego. Jeden z rannych został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Na miejsce zostało zadysponowanych 7 zastępów straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego, grupa operacyjna Komenda Miejska PSP w Rzeszowie oraz grupa operacyjna KW PSP w Rzeszowie pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusza Jabłońskiego.

Policja oraz patrol GDDKIA blokują Węzeł Rzeszów Zachód i kierują samochody na S19 w kierunku Rzeszowa – podał Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga w kierunku Korczowej jest zablokowana, natomiast w kierunku Krakowa został wyłączony z ruchu pas szybki. Kierowca iveco daily nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu lewym pasem BMW.

Autobus zmieniając pas ruchu, zderzył się z bmw jadącym lewym pasem. Autobus dachował, zatrzymując się na barierach na pasie zieleni. Autobusem podróżowało 15 osób, dwoje pasażerów nie żyje, 10 osobom udzielana jest pomoc- podała podkarpacka policja.

W związku z wypadkiem na autostradzie A4 na wysokości Rudnej Małej (574 km) – autostrada w kierunku Przemyśla jest całkowicie zablokowana na węźle Rzeszów Zachód. Ruch kierowany jest w Ropczycach na DK 94