Rzeszowski MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych.

Wśród budynków, z których usunięte zostaną stare piece, jest kamienica przy ul. PCK 4. Mieszkający tam rzeszowianie skarżą się na to, że w budynku wciąż są piece kaflowe i stare piecyki gazowe. Chcą zmian.

Swoją sytuację opisali w poście zamieszczonym w niedzielę na Facebooku. W poniedziałek kamienicę przy PCK 4 odwiedził Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Na miejscu był ze mną Roman Szczepanek, prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych. I dla mieszkańców kamienicy przy PCK 4 mam dobrą wiadomość. Budynek jest włączony do programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego”. W ramach tego programu budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej a stare piece kaflowe i piecyki gazowe zostaną usunięte. Koszt tej modernizacji to 143 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Piece kaflowe i piecyki znikną z PCK 4 do sierpnia 2022 roku – mówi prezydent Konrad Fijołek.

MZBM korzystając z programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” zlikwiduje w sumie 57 pieców i 233 piecyki gazowe znajdujące się w 18 budynkach wielorodzinnych.

źr. UM Rzeszów