W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania agregatów prądotwórczych do jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego.

Ratowanie życia i zdrowia oraz mienia jest priorytetowym zadaniem strażaków. Aby zapewnić efektywną realizację tej misji, koniecznym jest zapewnienie ratownikom niezbędnego i adekwatnego wyposażenia. Dzięki wsparciu otrzymanemu z Agencji Rezerw Strategicznych na wyposażenie rzeszowskich jednostek OSP trafiło łącznie 39 nowych agregatów prądotwórczych o wartości ponad 300 tys zł. 

Urządzenia znajdą się miedzy innymi na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Agregaty mogą zasilać urządzenia wykorzystywane w czasie akcji: piły, przecinarki do cięcia metalu, a także wiertarki, specjalistyczne pompy czy wyciągarki, wymagające stałego podłączenia do prądu. Pozwalają na dokładne oświetlenie miejsca akcji oraz na ładowanie niezbędnego sprzętu na miejscu akcji. Mogą również służyć jako zapasowe zasilanie np. w przypadku awarii sprzętu do ratowania życia takich jak respiratory zlokalizowane w mieszkaniach prywatnych.

Do podkarpackich jednostek ochotniczych straży pożarnych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiło 235 agregatów prądotwórczych o łącznej wartości ponad 1 mln 470 tys. zł.
Agregaty są uzupełnieniem wyposażenia przekazanego przez polskich strażaków ratownikom ukraińskim.

Poprzedni artykułPożar osobówki z instalacją LPG w Trzcianie [foto]
Następny artykułOtwarcie wieży widokowej dla zwiedzających zabytkowy budynek Sądu Okręgowego w Rzeszowie