US Air Force (USAF) Air Force One (VC-25), a Boeing 747 passenger aircraft, with US President George W. Bush onboard taxis onto a parking ramp at March Air Reserve Base (ARB), California (CA).

Spore utrudnienia w ruchu w obrębie lotniska w Jasionce. Dziś do podrzeszowskiej miejscowości przyleci Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, by spotkać się z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Żołnierze US Army stacjonują w Jasionce od kilka tygodni, w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Na 14:15 zaplanowano lądowanie prezydenckiego samolotu Air Force One. Bidena przywitać ma prezydent RP Andrzej Duda. Wspólnie ma odbyć się konferencja prasowa dotycząca pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy.

Na 15:50 zaplanowano spotkania prezydenta USA z żołnierzami.

O 17:45 planowo zakończyć ma się wizyta Bidena w Jasionce. Samolotem odleci on do Warszawy.

Ze względu na wizytę prezydenta USA na Podkarpaciu, ruch drogowy w okolicy Jasionki jest dziś utrudniony. Nie kursują autobusy miejskie i podmiejskie.

Port Lotniczy Jasionka opublikował stosowny komunikat:

UWAGA  W dniu dzisiejszym dojazd/wyjazd do/z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w godzinach od 13:30 do 18:00 będzie niemożliwy. Prosimy o uwzględnienie tego faktu w swoim planie podróży.