Niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze, było przyczyną porannego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, do jakiego doszło w Trzebownisku. Za spowodowanie kolizji, 55-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego została ukarana mandatem.

Do zdarzenia doszło dziś rano, o godz. 7.45 w Trzebownisku. Policyjny partol, który przyjechał na miejsce ustalił, że żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej pomimo, że wszystkie trzy pojazdy, które brały udział w zdarzeniu wylądowały w rowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-latka, kierująca peugeotem, na łuku oblodzonej drogi straciła panowanie nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się suzuki, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Suzuki, siłą uderzenia zostało obrócone i zderzyło się jeszcze z audi, kierowane przez 44-letniego mieszkańca Rzeszowa. Na szczęście nikomu nic poważnego sie nie stało.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, 55-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych.

W związku ze zmianą pogody, obłoceniami i lokalnymi opadami śniegi policjanci apelują o zachowanie ostrożności.