Właśnie przed chwilą zostałem odwołany z funkcji Zastępcy Wójta Gminy Trzebownisko. Stało się to po tym, jak w dniu 28 kwietnia br. przekazałem Wójtowi, Lesławowi Kuźniarowi informację dotyczącą moich planów w przyszłorocznych wyborach samorządowych, odpowiadając na jego pytania w tym zakresie. Potwierdziłem – zgodnie z prawdą, że planuję kandydowanie na stanowisko Wójta. Nie spodziewałem się, że wiadomość ta rozejdzie się wśród mieszkańców Gminy tak szybko i dynamicznie, że tak wiele osób podczas długiego weekendu będzie kontaktować się ze mną w tej sprawie- przekazał nam kilka chwil temu Sławomir Porada.

Właśnie z tego powodu, dzisiaj rano ogłosiłem publicznie, że będę kandydował. Moim zdaniem Gmina zasługuje na to by być podmiotem zarządzanym dynamicznie, odważnie, innowacyjnie, przez pokolenie ludzi młodszych, ale doświadczonych zawodowo w pracy menedżerskiej i samorządowej.

Wójt, podejmując dzisiaj decyzję o moim odwołaniu, pokazał, że rozmowy z nim o przyszłości Gminy schodzą na dalszy plan, a dla niego liczy się tylko kolejna kadencja w Urzędzie. Będę zatem kandydował, aby Gmina w końcu mogła wejść na wyższy poziom nie tylko zarządzania, ale nade wszystko rozwoju i realizacji potrzeb wszystkich naszych mieszkańców- przekazał Porada w medialnym oświadczeniu

Jestem otwarty na dialog. Rozmawiam i będę rozmawiał ze wszystkimi, którym zależy na tej zmianie. W odpowiednim czasie przedstawię swój program i zaplecze, zespół, z którym będę pracował. Teraz jednak Dziękuję wszystkim, z którymi pracowałem, którzy wspólnie ze mną podejmowali trudne wyzwania dla dobra naszej lokalnej społeczności-dodał.

Więcej niebawem