Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przekazał dziś wieczorem za pośrednictwem Twittera o odwołanych kursach linii miejskich i zamkniętej części dróg wokół lotniska w Jasionce. Wszystko wskazuje na to, że planowany jest przylot prezydenta Stanów na spotkanie.

W związku z zamknięciem w dniu jutrzejszym tj. 25 marca br. w godz. 13.30 – 17.35 całej drogi wojewódzkiej Nr 869 od skrzyżowania z drogą wojewódzką 878 do skrzyżowania z drogą krajową Nr 9, zostają zawieszone kursy linii nr 51 w godz:
– odjazd z Bardowskiego: 13.00; 14.00; 15.20 i 16.20
– odjazd z Jasionki EME AERO: 14.14; 15.14; 16.14 i 17.15.
Ponadto w godz. 7.30 – 10.00 zamknięty zostanie odcinek drogi lotniskowej 869. W związku z powyższym zawieszone zostają kursy linii nr 53 o godz.
– odjazd z Dworca Lokalnego: 9.10
– odjazd z Portu Lotniczego w Jasionce o godz. 10.20,
oraz częściowej zmianie ulegnie trasa przejazdu linii 51. Dotyczy to kursów o godz.
– odjazd z Bardowskiego: 7.05 i 8.05,
– odjazd z Jasionki EME AERO: 8.04 i 9.04
Dla powyższych kursów linii nr 51 będzie obowiązywał objazd wg dołączonej mapki. W okolicy MTU Aero Engines, będzie zatrzymywał się autobus linii nr 51 celem dokonania wymiany Pasażerów.

Dziś wiceminister spraw zagranicznych w rozmowie w RMF powiedział:

Nie jest wykluczone, że prezydent Biden spotka się także z amerykańskimi żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej, którzy stacjonują pod Rzeszowem. W naturalny sposób dla mnie byłoby to oczywiste, że głowa państwa amerykańskiego chce spotkać się ze swoimi żołnierzami podziękować im za służbę i pomoc sojuszniczą – mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem Marcin Przydacz.

Media w regionie podają, że pracownicy firm znajdujących się nieopodal lotniska mają szybciej zakończyć jutro dzień pracy.

Biden ma spotkać się w sobotę w stolicy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Obecnie lotnisko w Jasionce jest strategicznym miejscem na mapie wschodniej flanki NATO. Stacjonują tu żołnierze US Army z elitarnej 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Nieoficjalnie mówi się, że w Jasionce wylądowały też osławione baterie Patriot, które unieszkodliwiają nie tylko pociski manewrujące i rakiety balistyczne, ale także drony, samoloty czy śmigłowce.

Poprzedni artykułBędzie przebudowa skrzyżowania alei Witosa z ulicą Solarza
Następny artykułDramat w Rzeszowie! Zderzyły się dwa autobusy. Rannych kilkanaście osób! [foto, video]