Już po raz 17. w Boguchwale odbyła się Jesienna Giełda Ogrodnicza. W imprezie, połączonej z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz Ogólnopolską Wystawą Królików, wzięło udział ponad 400 wystawców.

Giełda rozpoczęła się 1 października br. konkursem „Samki podkarpackich miodów” i konferencją „Innowacyjny chów i hodowla królików w małych gospodarstwach rolnych”. Uroczyste otwarcie wydarzenia miało miejsce 2 października br. Przed oficjalnym powitaniem uczestników odbyła się Msza Święta, następnie nagrodzono hodowców królików i konkursów m. in. na najlepszy produkt podkarpacki i gospodarstwo ekologiczne. Całość była połączona z XXI Wojewódzką Wystawą – Aukcją Ogierów Zimnokrwistych.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że Jesienna Giełda Ogrodnicza to ważne wydarzenie dla branży hodowców, sadowników i rolników – nie tylko z województwa podkarpackiego, ale również z  całego kraju.

– Już od 17 lat każda kolejna edycja wydarzenia cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Podkarpacia oraz uznaniem wystawców, hodowców, handlowców i producentów, których liczba każdego roku rośnie. Przyjeżdżają oni nie tylko z obszaru naszego województwa, ale także z innych zakątków Polski, by pochwalić się swoimi sukcesami oraz wymienić doświadczeniami z zakresu ogrodnictwa, winiarstwa oraz hodowli zwierząt – mówiła Ewa Leniart.

Weekendowa giełda była doskonałą okazją do promocji podkarpackich rolników, sadowników i winiarzy, hodowców królików oraz hodowców koni, pszczelarzy, jak również producentów żywności i zakładów przetwórczych, a także rękodzielników. Wśród atrakcji znalazły się liczne wystawy, pokazy, warsztaty garncarskie i ceramiczne, kiermasze gry i konkursy.

źr. PUW