Jednym z zadań policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Tego typu zgłoszenia są zawsze priorytetowo traktowane przez funkcjonariuszy. Tak było w przypadku dzielnicowych z Boguchwały, którzy zostali powiadomieni, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Natychmiastowa reakcja pozwoliła na skuteczną interwencję i ocalenia życia.

We wtorek po południu, dzielnicowi z komisariatu w Boguchwale, pełniący służbę w terenie, otrzymali od dyżurnego komendy informację o próbie samobójczej. Ze zgłoszenia wynikało, że na terenie Boguchwały, prawdopodobnie w jednym z nowo budowanych domów, mężczyzna może targnąć się na swoje życie.

Dzielnicowi natychmiast pojechali we wskazany rejon. Tam odnaleźli niezamieszkany dom. Policjanci sprawdzili okolicę, ale nie zauważyli niczego niepokojącego, a sam budynek był zamknięty. Mimo to, mając na uwadze zagrożenie dla życia, postanowili jednak sprawdzić wnętrze domu.

Po wyważeniu drzwi i wejściu do środka, zauważyli stojącego na schodach mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę. Niemal w ostatniej chwili podbiegli do niego, podtrzymali go i ściągnęli pętlę. Następnie wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło 29-letniego mieszkańca powiatu strzyżowskiego do szpitala.

Poprzedni artykułZTM Rzeszów zawiesza część kursów autobusów [lista]
Następny artykułDobra passa trwa. Resovia wygrywa w Chojnicach!