Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 20. rocznicę nadania imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w miejscowym kościele parafialnym, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i udali się do szkoły, gdzie zapoznali się z programem artystycznym w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły.

– Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński  jest postacią niezwykłą, a patron dla szkoły – dla całej społeczności, a przede wszystkim dla wychowanków – jest  drogowskazem na całe życie. Kiedy 20 lat temu dokonaliście Państwo wyboru patrona szkoły, podjęliście decyzję w jakim kierunku i za jakimi wartościami chcecie podążać. Przyjęliście na siebie swoiste zobowiązanie na przyszłość, stawiając na piedestale ideały takie jak: dobro, prawda, miłość i sprawiedliwość, którymi kard. Wyszyński kierował się przez całe życie. To ogromne dziedzictwo niesie za sobą przesłanie, którego nie możemy lekceważyć, abyśmy nie zmarnowali daru wolności, okupionego trudem i cierpień tylu pokoleń Polaków – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która podkreśliła, że mądrość, to nie tylko wiedza, ale umiejętne wybieranie wzorców i życie nie tylko dla siebie, ale też dla innych ludzi i Ojczyzny.

Wojewoda przekazała na ręce dyrekcji placówki pamiątkowy grawerton oraz życzenia satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć, a także odwagi i sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań.