W środę 26 maja dokonano uroczystego oddania do użytkowania mostu na rzece Strug w Chmielniku. Most został zniszczony w wyniku ubiegłorocznej powodzi. Celem projektu realizowanego przez Powiat Rzeszowski było przywrócenie ciągłości ruchu drogowego na ww. drodze powiatowej.

Obiekt znajdujący się w ciągu drogi powiatowej Chmielnik – Jarząbki – Borówkio został wykonany przez Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST Sp. z o. o. w Stalowej Woli. Ma 15,86 m długości i 9,70 m szerokości. Prace budowlane polegały na odtworzeniu konstrukcji nawierzchni i na dowiązaniu mostu do istniejącej drogi. Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Podkarpackie w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.
Wartość zadania wynosiła 1 170 156,07 zł

Otwarcia obiektu dokonał starosta rzeszowski Józef Jodłowski, który podkreślał znaczenie posiadania dobrze zorganizowanej oraz wysokiej jakości infrastruktury:

Pozostaje życzyć, by nowo wybudowane obiekty drogowo-mostowe pozostawały w nienagannym stanie przez długie lata. Z drugiej strony, chciałbym też, by te powiatowe drogi i mosty stały się „utartym szlakiem” – by były intensywnie uczęszczane i przywodziły do naszego powiatu wiele osób.

Poprzedni artykułZaginął Marek Wrona z Rzeszowa. Trwają jego poszukiwania
Następny artykułDni Tyczyna od 6 do 13 czerwca- gwiazdą O.S.T.R. [PROGRAM]