Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz Burmistrz Tyczyna zapraszają na wspólne świętowanie Dni Tyczyna. Program tegorocznych, odbywających się w dniach 1 -5 czerwca, obchodów jest bardzo zróżnicowany, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na dzieci i dorosłych czeka moc atrakcji w wśród nich:

1 czerwca godz. 17.00 
spotkanie podróżnicze z Pawłem Niemczakiem pt. „W podróży – trekking u stóp Annapurny”.

Miejsce: Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, ul. Rynek 24

2 czerwca  godz. 18.00
Recital skrzypcowy Agnieszki Opioły, podczas którego artystka wykona sonatę i partity J. S. Bacha oraz Fantazje Telemanna na skrzypce solo. Oprócz recitalu odbędzie się również wernisaż wystawy „Tyczyńskie Światło” malarstwa Pana Andrzeja Korca. (Wystawę będzie można oglądać do 7 lipca w godzinach otwarcia CDKiIT).

Miejsce: Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 29 

3 czerwca godz. 11.00
Rozstrzygnięta zostanie kolejna edycja konkursu plastycznego „Piękno Naszej Ziemi Tyczyńskiej” w którym biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich zlokalizowanych na terenie Gminy Tyczyn. Prace skupiają się na najpiękniejszych zabytkach i miejscach naszej Gminy wyrażonych w formie prac plastycznych, prezentacji multimedialnych, filmach itp. tworzonych przez dzieci i młodzież.

Miejsce: Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, ul. Rynek 24

4 czerwca godz. 15.00 
Miejski Klub Sportowy obchodzący w tym roku 100-lecie piłki nożnej w Tyczynie  zaprasza przy współpracy z M-GOK Tyczyn  na promocję książki „Sto lat Strugu Tyczyn”.

Miejsce: Sala widowiskowa M-GOK Tyczyn, ul. Mickiewicza 1.

5 czerwca godz. 15.30  
Rozpoczniemy go XXII Podkarpacką Paradą Orkiestr Dętych, podczas, której zaprezentują się orkiestry dęte. O godzinie 15.30 korowód przemaszeruje z Rynku w Tyczynie na boiska sportowe przy Hali Sportowej Sportowej Szkoły Podstawowej, ul. Grunwaldzka 31, gdzie od godz. 16.00 rozpocznie się część konkursowa i występy poszczególnych orkiestr.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekają: animacje dla dzieci z Michałem Samborskim, stoiska edukacyjne, konkursy z nagrodami oraz dmuchańce.

Po występach orkiestr zaprezentują się grupy artystyczne działających w M-GOK Tyczyn i filiach. W przestrzeni wydarzenia na żywo Maciej Gulak tworzyć  będzie mural inspirowany tyczyńską architekturą. Kolejnym punktem niedzielnego popołudnia będzie recital: Karolina Nieckarz – wokal i Marcin Grzesik – gitara. Po recitalu zapraszamy na koncert rock&rollowy zespołu THE FOXCATS.

Gwiazdą tegorocznych Dni Tyczyna będzie polski zespół pop-rockowy De Mono, który wystąpi
o godz. 20.00. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na retro potańcówkę z DJ ARTRES-em!  

Miejsce: boiska sportowe przy Hali Sportowej Sportowej Szkoły Podstawowej, ul. Grunwaldzka 31.

Organizatorami tegorocznych Dni Tyczyna są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk
w Tyczynie i Burmistrz Tyczyna, a partnerami – Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej oraz Miejski Klub Sportowy Strug Tyczyn.

Patronat Medialny nad wydarzeniami objęli: TVP3 Rzeszów, Radio Supernova Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24, Kurier Rzeszowski, Dzieje się na Podkarpaciu, Ziemia Rzeszowska, i Rzeszów Info.

Sponsorami wydarzeń są: Starosta Rzeszowski, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna, Łomża, Profeum, Grupa Why Not Travel, Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST, Bank Spółdzielczy w Tyczynie, Pratko Cafe, Pratko Development, Linker Europa, Restauracja Georgia z Tyczyna,  Termoinstal Sp. z o.o.

Poprzedni artykułPuchar Świata oraz Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej na Hali Podpromie
Następny artykuł„Podkarpacka Akademia Startupów – finansowanie młodych innowacyjnych firm”