W dniu 07.06.2021 roku pod budynkiem TVP3 Rzeszów na ulicy Kopisto 6 odbyła się konferencja prasowa KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja”. Poruszono temat uczciwości w prowadzeniu kampanii wyborczej, przejrzystości w wydawaniu środków kampanijnych oraz rzetelności mediów w informowaniu wyborców.


Tomasz Buczek, pełnomocnik wyborczy KWW, wspomniał o kontrowersyjnej debacie w Radiu ZET i zachowaniu redaktora Stankiewicza, który pozwolił sobie stanąć w roli sędziego. Grzegorz Braun zapewnił, że KWW skieruje pismo w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Poruszono temat wyborczych reklam wielkopowierzchniowych, których koszt znacznie przekracza budżet wyborczy. Grzegorz Braun zadał pytania: “Jakie zobowiązania wobec dawców drogich podarunków mają moi kontrkandydaci? Do kogo należą te obiekty, na których widnieją reklamy wielkoformatowe? Jaka jest natura tych zobowiązań? Jeśliby te pytania pozostały bez odpowiedzi, to by znaczyło, że miasto jest uwikłane w szereg układów”.
Jacek Oberland, pełnomocnik finansowy KWW podziękował wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i poprosił o dalsze wsparcie, zwracając uwagę na fakt, że obecna kampania jest wyjątkowo trudna.

Link do transmisji na żywo:
https://www.facebook.com/watch/live/v=829292724459012&ref=notif&notif_id=1623056832174008&notif_t=live_video