Dołącz do nas 5 listopada na całym świecie. Będziemy maszerować razem, w jedności. Nie dla jednego celu, ale dla wolności nas wszystkich. Przygotuj się na #MillionMaskMarch” – czytamy w krótkim wpisie grupy Anonymous zamieszczonym na Twitterze. 

Wśród lokalizacji na całym świecie, gdzie w sobotę odbędą się manifestacje kolektywu, pojawił się Rzeszów. To właśnie tu, w jedynym miejscu w Polsce, zwolennicy Anonymous spotkają się, by zamanifestować swoje przekonania.

Manifestacja odbędzie się 5 listopada o godz. 17, przy zbiegu ul. Zamkowej i 3 Maja. – Spotkamy się pod Radiem Rzeszów, później rozpoczniemy krótki przemarsz, pewnie będą przemowy. Uczestnicy Marszu Miliona Masek będą mieli na sobie maski, które kojarzone są z hakerami z grupy Anonymous. 

Dla nas 5 listopada to symboliczna data, którą co roku obchodzimy. Nie nastawiamy się na wielkie tłumy. Nie traktujemy tego jak wielkiego wydarzenia, na które się zwozi ludzi. Może komuś to się spodoba i zacznie działać. W tej chwili zapomnieliśmy jako ludzie o wielu rzeczach, które nas poruszyły w lutym i marcu, po wybuchu wojny w Ukrainie -podał organizator wydarzenia/

W tym samym czasie wydarzenia odbędą się też w największych miastach na całym świecie np. Berlinie, Toronto, Mediolanie. Rzeszów został wybrany nieprzypadkowo. Anonymous zaznaczają, że chcieli być bliżej granicy.