ile kosztuje wynajęcie dj

Każda para narzeczonych, organizując swój ślub i wesele, z pewnością musi liczyć się z jakimś określonym budżetem, który posiada bądź zaplanowała sobie na ten cel. Jednym z najważniejszych elementów, zaraz po wyborze miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie weselne, jest oprawa muzyczna. Po pierwsze trzeba dokonać wyboru, czy będzie to zespół weselny, czy też dj. Z racji tego, iż większość par obecnie decyduje się na tą drugą opcję, to właśnie na niej skupimy swoją uwagę.

Zwykle ślub i wesele ma się tylko raz w życiu, dlatego wybór dj-a, który zagra na Waszym weselu z pewnością nie jest sprawą zbyt oczywistą. Oczywiście możemy kierować się poleceniami znajomych bądź własnym doświadczeniem jako uczestnik na imprezie, gdzie grał dany dj, jednak zazwyczaj chcemy sami poznać i porównać oferty poszczególnych osób. I nic w tym dziwnego, że jednym z czynników, na który zwracamy szczególną uwagę, jest cena. To, co może nas zdziwić, to spora rozbieżność cenowa pomiędzy poszczególnymi ofertami. Zdając więc sobie sprawę, że pewnie nie jesteście specjalistami w tej kwestii, przybliżymy nieco bardziej ten temat. Dowiecie się między innymi ile kosztuje wynajęcie dj-a na wesele, od czego zależy cena czy co wziąć pod uwagę podejmując ostateczną decyzję.

Koszt dj-a na wesele

Wiemy już, że muzyka na weselu jest niezwykle istotną kwestią, nie wiemy jednak, ile musimy za nią zapłacić. Nie ma oczywiście jednej, uniwersalnej i konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bowiem rozpiętość cenowa usług dj-a na wesele jest naprawdę imponująca. Nie powinno więc Was dziwić, jeśli wysyłając zapytanie otrzymacie propozycję usługi za 1000 złotych, a kolejna oferta będzie opiewać na kwotę kilku a nawet kilkunastu tysięcy. Najczęściej oferty wahają się pomiędzy 2 000 a 8 000 złotych. Zastanawiacie się pewnie teraz, co ma wpływ na tak dużą rozbieżność. Otóż wpływ na to ma kilka czynników, z których jedne są mniej, a drugie bardziej zasadne.

Od czego zależy cena dj-a na wesele?

„Przede wszystkim jest to zakres oferty danej osoby. Zwykle artyści przygotowane mają specjalne pakiety, na które składają się poszczególne usługi, jak na przykład obsługa konsoli, rola konferansjera, oświetlenie i nagłośnienie sali, wytwornica mgły czy jeszcze inne atrakcje. Zaangażowanie także ma swoją cenę, gdyż artysta, który będzie kreatywny i aktywny, a więc nie będzie działał schematycznie tylko wymyślał coś nowego, również będzie się bardziej cenił. Ponadto duże znaczenie ma to, czy dj grać ma przez jeden, czy też przez dwa dni.  Nie bez znaczenia jest również renoma, jaką wypracował sobie dany artysta. Im większe doświadczenie, popularność oraz jakość pracy danego dj-a, tym jego koszt będzie większy” – mówi nam warszawski DJ Kuba Król

Koszt wynajęcia dj-a będzie zależny także od terminu wesela- w sezonie trzeba liczyć się z tym, że będzie on wyższy a już z pewnością wówczas, gdy zdecydujemy się na wesele w andrzejki czy sylwestra. Ponadto ceny znacznie różnią się także w zależności od lokalizacji, a dokładniej od ukształtowania cen w tej branży na rynku lokalnym bądź wojewódzkim. Cena będzie inna również wtedy, gdy usługę będzie świadczyć dwie osoby, na przykład dj i konferansjer. Jeśli chcemy skorzystać z dodatkowych wariantów, które są oferowane przez danego dj-a, ale znajdują się poza pakietem, jako dodatkowo płatne, również musimy liczyć się z tym, że koszt szybko nam wzrośnie.

Czy warto wybrać najniższą cenowo ofertę?

Od razu śpieszymy z odpowiedzią, że nie. Z dj-em na wesele jest bowiem podobnie jak z każdym innym produktem bądź usługą oferowaną na rynku- mało kiedy coś najtańszego jest najlepsze. Jeśli więc chcemy, aby na weselu grał naprawdę dobry dj, który sprawi, że zarówno Wy, jak i Wasi Goście będziecie bawić się doskonale, wówczas cena nie może być pierwszym czynnikiem decydującym o naszym wyborze. Myślę, że powinno to być sprawą oczywistą, że poziom świadczonych usług ma swoją cenę. Składa się bowiem na nią bogate doświadczenie, jakość używanego sprzętu, odpowiednia wiedza, podążanie za nowinkami, indywidualne podejście do klienta, zaangażowanie i wiele innych. Profesjonalny dj zna swoją wartość, zaś wesela nie organizuje się co dzień, więc warto zapłacić trochę więcej i cieszyć naprawdę dobrą zabawą. Przecież drugiej takiej decyzji zwykle się nie podejmuje. Jeśli jednak po dokonaniu wstępnego wyboru nadal nie jesteśmy go pewni, warto przejrzeć recenzje innych osób. Jest to bowiem potężna skarbnica wiedzy, która pozwoli nam stwierdzić, czy dany dj faktycznie jest wart swojej ceny.

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy decydujemy się na najniższą ofertę, czy też wolimy zapłacić więcej, w każdym przypadku warto wcześniej szczegółowo zapoznać się z ofertą danego dj-a, po czym przeanalizować dokładnie z jakich elementów składa się usługa a także z góry ustalić ostateczny koszt, jaki poniesiemy za wybrany pakiet. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni po otrzymaniu rozliczenia. Podsumowując- w przypadku dj-a na wesele „więcej”, zwykle przekłada się na „lepiej”.