W 33. kolejce Fortuna 1. ligi Resovia Rzeszów uległa Termalice Bruk-Bet Nieciecza 1:2. Biało-czerwoni już tydzień temu zapewnili sobie utrzymanie.

Rzeszowianie nieoczekiwanie w 17. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Miłosz Kałahura. Sytuacja skomplikowała się w 30. minucie gdy czerwoną kartkę za brutalny faul ujrzał Ruben Hoogenhout.

W 34. minucie interwencje Pindrocha zapobiegły stratom bramki.

Jednak w drugiej połowie goście okazali się skuteczniejsi. W 58 minucie samobójcze trafienie zaliczył Karol Chuchro.

Trzy punkty gościom zapewnił ładnym trafieniem, w 80 minucie Mesanović

Resovia: 1. Branislav Pindroch – 4. Rafał Mikulec, 24. Aleksander Komor, 87. Ruben Hoogenhout, 23. Miłosz Kałahur – 97. Filip Mikrut (46, 90. Pedro Vieira), 6. Bartłomiej Wasiluk (34, 35. Karol Chuchro), 10. Marek Mróz, 59. Mehdi Lehaire (71, 99. Radosław Kanach), 42. Bartłomiej Eizenchart (58, 98. Kamil Antonik) – 16. Maciej Górski (72, 33. Łukasz Seweryn).

Bruk-Bet Termalica: 30. Krystian Bartoszek – 26. Andrej Kadlec, 28. Maciej Ambrosiewicz, 77. Artem Putiwcew, 3. Marcin Grabowski (46, 15. Mariusz Fornalczyk) – 21. Damian Hilbrycht (74, 9. Kacper Śpiewak), 22. Michal Hubínek, 17. Taras Zawijśkyj (46, 11. Muris Mešanović), 10. Adam Radwański, 13. Bruno Wacławek (74, 20. Marcel Błachewicz) – 88. Tomáš Poznar (89, 27. Bartłomiej Kukułowicz).

żółte kartki: Mróz – Kadlec, Hubínek.
czerwone kartki: Ruben Hoogenhout (30. minuta, Resovia, za brutalny faul) – Mariusz Fornalczyk (86. minuta, Bruk-Bet Termalica, za faul taktyczny).