Spacerujący ulicą 3 maja w niedzielne wczesne popołudnie mieli okazję uczestniczyć w akcji parafii Świętego Krzyża oraz rzeszowskich cukierników. Przed kościołem na stołach znalazła się kremówka długa aż na 103 metry! Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ ponad tydzień temu (18 maja) minęło 103 lata od dnia narodzin św. Jana Pawła II. Jak zaznaczył proboszcz parafii ks. Władysław Jagustyn, spotkanie przy ciastku ma być okazją do wspomnienia nie tylko urodzin papieża, ale również 32 rocznicy jego wizyty w Rzeszowie.

Piękna majowa pogoda dopisała, dlatego tym bardziej parafianie, mieszkańcy powiatu i turyści chętnie zatrzymywali się przy stoiskach z kremówką. Do zgromadzonych przemówił emerytowany ordynariusz rzeszowski bp Kazimierz Górny. Organizatorzy wyrażali nadzieję, że takie proste ale sympatyczne przedsięwzięcia, dotrą do ludzkich serc z przesłaniem ewangelicznym, które niósł Ojciec Święty: dobra, pokoju i miłości.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa tej parafii i miejscowych cukierników – w minione święta Bożego Narodzenia w kościele pw. Świętego Krzyża stanęła szopka wykonana m.in. z pierników, marcepanu i czekolady.