Sąd Rejonowy w Rzeszowie na posiedzeniu w dniu 24 maja 2023 roku, uwzględnił w całości wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów i zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 79 letniego Józefa G., któremu prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa 73 letniej Bożeny G.

12 maja 2023 r., w Rzeszowie W jednym z rzeszowskich mieszkań przy ul. Dąbrowskiego doszło do dramatycznych zdarzeń. 79-latek oskarżył swoją 73-letnią żonę o zdradę. W trakcie gdy ta spała, uderzał ją w głowę młotkiem.

Mężczyzna swój atak kontynuował po obudzeniu się pokrzywdzonej i w trakcie jej próby ucieczki z mieszkania na klatkę schodową. Krzyki kobiety zaniepokoiły mieszkającego piętro niżej sąsiada, który udał się na górę i przez uchylone drzwi zobaczył, że sąsiadka próbuje wydostać się na zewnątrz, co uniemożliwiał jej mąż, trzymając drzwi wejściowe i kontynuując swój atak, w trakcie czego miał krzyczeć do pokrzywdzonej, że ją zabije. Nieskuteczne próba dostania się w/w świadka do mieszkania spowodowała, iż napastnik zaprzestał ataku, co wykorzystała pokrzywdzona i uciekła z mieszkania znajdując schronienie w mieszkaniu u sąsiada. Sam Józef G. zamknął się w mieszkaniu i podjął próbę samobójczą przy użyciu noża, którym zadał sobie co najmniej kilka ran kłutych klatki piersiowej i brzucha.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów w dniu 15 maja 2023 roku wszczęła śledztwo w tej sprawie.

24 maja 2023 roku Józef G. opuścił szpital, następnie został zatrzymany i przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa Bożeny G.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Z treści złożonych wyjaśnień wynika, iż nie pamięta całego zdarzenia.

Jednocześnie należy wskazać, iż Józef G. nie był dotychczas karany, a za zarzucane przestępstwo grozi mu kara do dożywotniego pozbawienia wolności.

źr. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie