Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury została zdobywcą I miejsca w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „MIESZKAM TU!”. To kolejny wielki sukces utalentowanej wokalistki znanej między innymi z obecności w finale popularnego programu The Voice Kids.

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „MIESZKAM TU!” odbyła się w dniu 30 września 2023 roku w Domu Kultury Kadr w Warszawie. Data ta była nieprzypadkowa, ponieważ dzień później w rozgłośniach radiowych i telewizjach muzycznych w całym kraju obchodzony był Dzień Polskiej Muzyki.

W przesłuchaniach konkursowych festiwalu zaprezentowało się 60 wokalistów wybranych w wyniku eliminacji spośród 421 zgłoszeń. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 10 wokalistów, wśród których znalazła się Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury. Decyzją wyjątkowego Jury w składzie: Bela Komoszyńska, Marika, Ola Budka, Marcin Januszkiewicz i Kamil Kowalski – Amelia zdobyła I miejsce w kategorii „dzieci i młodzież”.

Amelia Borkowska to wielokrotnie nagradzana młoda wokalistka z Rzeszowskiego Domu Kultury, która zyskała popularność jako finalistka czwartej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids. Na co dzień jest podopieczną Pracowni Muzycznej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja prowadzonej przez Katarzynę Pasierb, jak również uczennicą studia Voice Balance Olgi Boczar.

źr. RDK