CWKS Resovia Rzeszów

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów przygotowują się do startu Fortuna 1 Liga, której 1. kolejka startuje już za dwa tygodnie. Swój pierwszy mecz pasiaki rozegrają 31.07 w Katowicach z tamtejszym GKSem.

W przerwie pomiędzy sezonami piłkarze rzeszowskiej Resovii rozegrali 5 meczy sparingowych, ze wszystkich wracali jako zwycięzcy.

Pierwszy test-mecz biało-czerwoni rozegrali w roli gościa z wyżej notowanym rywalem Hapoelem Beer Sheva. Mecz zakończył się wynikiem 1:2. Bramki dla Resovii zdobyli: Bartosz Jaroch i Kamil Antonik.

Drugi sparing Resoviacy rozegrali z Tarnobrzeską Siarką na obiekcie w Sanoku wygrywając 3:1. Strzelcami bramek dla drużyny z Rzeszowa byli: Kamil Antonik, Jakub Wróbel, Cezary Demianiuk.

Trzy dni później Resovia, na tym samym obiekcie w Sanoku zmierzyła się ze słowackim FC Kosice, odsyłając rywali do domu z wynikiem 3:1. Bramki dla Resoviaków strzelili: Damian Hilbrycht, Michał Kuczałek oraz Maksymilian Hebel.

Na kolejny mecz sparing Pasiaki udały się do Arłamowa. Na tamtejszym obiekcie sportowym zagrali z bardzo dobrze rozpoznawalnym przeciwnikiem Wisłą Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Rzeszowa. Bramki dla Pasiaków zdobyli: Maksymilian Hebel oraz sprowadzony w letnim okienku transferowym Sebastian Strózik. 

Ostatni sparingowy mecz piłkarzy Apklan Resovii Rzeszów z Hutnikiem Kraków zakończył się wynikiem 2:1 po bramkach Bartłomieja Wasiluka i Jakuba Wróbla.

Resoviacy zainaugurują rozgrywki w Rzeszowie w 2. kolejce spotkań. Ich rywalem będzie Tyski GKS. Pasiaki w tym sezonie stoczą pojedynki z drużynami takimi jak: Arka Gdynia, Chrobry Głogów, GKS Katowice, GKS Tychy, Korona Kielce, ŁKS Łódź czy Widzew Łódź i Zagłębie Sosnowiec. Sezon Fortuna 1 Liga w wymiarze sportowym zapowiada się bardzo interesująco. Klub na swoim profilu facebook zachęca do kupna karnetów na sezon 2021/2022.

Źródło zdjęcia: facebook/Resovia Rzeszów

Poprzedni artykułNowoczesna hala sportowa przy ZS nr 1. Prace rozpoczęte
Następny artykułPowódź błyskawiczna pod Rzeszowem. Zalane piwnice, stadion, zniszczone uprawy