Przy budynku Zespołu szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego powstaje nowa hala sportowa. Inwestycja zakłada stworzenie warunków do uprawiania różnych sportów także na zewnątrz. Obiekt ma mieć 3 piętra. W jej wnętrzu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, a także sale lekcyjne i siłownia. Przewidziane jest zapewnienie miejsca dla 200 widzów. Powstanie również zewnętrzne boisko oraz bieżnia do skoku w dal. Powstanie około 40 nowych miejsc parkingowych i nasadzenia roślinności.

Inwestycja jest warta ponad 15,2 mln zł. Początkowy budżet to 12mln, jednak żaden z potencjalnych wykonawców nie zmieścił się w zakładanych wydatkach. Najniższa cena wynosiła 15 221 964zł. Jednak miasto postanowiło dołożyć od siebie brakującą sumę wynoszącą 2,8mln zł.

Od niedawna zaczęły się prace przygotowawcze przed rozpoczęciem budowy, która ma być skończona w 2023 roku. Wycięto już kilka drzew i powstały pytania. Czy na pewno to konieczne? Projektant stwierdził, że jednak uratownie niektórych drzew nie będzie możliwe ze względu na konieczność budowy drogi przeciwpożarowej.

Miasto informuje, że drewno pozyskane z wycinki m.in lip rosnących przy Towarnickiego, będzie użyte do stworzenia pierwszego w Rzeszowie naturalistycznego placu zabaw. Powstanie przy ulicy Kotuli na osiedlu Krakowska Południe. Będą tam nietypowe zabawki takie jak kryjówki, domki, kłody. labirynty. Będzie stworzona również ścieżka bosych stóp zrobiona z naturalnych budulców, takich jak szyszki, piasek, żwir, kora drzew. Ma to rozwijać kreatywność dzieci, które same będą decydować czym dla nich będzie np. góra konarów.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem zawodniczek Resovii
Następny artykułZwycięska passa Resovii Rzeszów