Resovia Rzeszów utrzymała się w Fortuna 1. lidze i szykuje kadrę na nowy sezon. Biało-czerwoni przedłużyli kontrakty kilku kluczowych zawodników i w czwartek wznawiają treningi.

Klub z Wyspiańskiego 22 poinformował o przedłużeniu umów z Radosławem Adamskim, Radosławem Kanachem i Maciejem Górskim. Rzeszów opuścili: Kamil Antonik i Miłosz Kałahur. Pierwszy trafił do Miedzi Legnica, a drugi do Lechii Gdańsk.

Z klubu ma odejść wybrany do jedenastki sezonu Marek Mróz, który ma związać się z Zagłębiem Lubin, a także Bruno Garcia, Ruben Hoogenhout, Mehdi Lehaire, Nikodem Niski, Pedro Vieira i Łukasz Seweryn.

Drużynę Mirosława Hajdo zasilić ma doświadczony obrońca Kornel Osyra. 30-latek rozegrał 114 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył 6 bramek. Na najwyższym poziomie reprezentował barwy Piasta Gliwice, Bruk-Betu Nieciecza, Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Rok temu przeniósł się z Sandecji Nowy Sącz do beniaminka bułgarskiej ekstraklasy Hebaru Pazardżik, w któym rozegrał 27 meczów.

Plan przygotowań do sezonu 2023/2024:

22 czerwca – pierwszy trening

1 lipca – sparing z Widzewem Łódź (Wola Chorzelowska)
4 lipca – sparing z Zorią Ługańsk (ukraińska Premier-lihi – miejsce do ustalenia)
7 lipca – sparing z Zagłębiem Lubin (Arlamów)
15 lipca – sparing ze Stal Stalową Wolą (Rzeszów)

22/23 lipca – inauguracja sezonu 2023/24 Fortuna 1. Ligi