Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kilka kradzieży sklepowych. To mieszkający w Polsce obywatel Gruzji, który w sierpniu i wrześniu czterokrotnie, w tym samym sklepie, dokonał kradzieży artykułów spożywczych. Z uwagi na okoliczności towarzyszące czynom, policjanci zsumowali straty i mężczyzna odpowie za przestępstwo popełnione czynem ciągłym.

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim wyjaśniali okoliczności kradzieży artykułów spożywczych w jednym ze sklepów na terenie miasta. We wrześniu nieznany sprawca dokonał tam kradzieży artykułów spożywczych o wartości 540 zł. Zawiadomienie w sprawie złożył przedstawiciel firmy.

W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że kradzieży w sklepie było więcej, a dokonał ich najprawdopodobniej ten sam mężczyzna. W sierpniu doszło do trzech takich przypadków, z który dwa to wykroczenia. W tych sprawach toczyły się odrębne postepowania.

Na podstawie zebranych informacji oraz ustaleń własnych, policjanci z komisariatu wytypowali podejrzanego. Okazał się nim mieszkający i pracujący w Polsce, 25-letni obywatel Gruzji. W ubiegły czwartek funkcjonariusze zatrzymali go w miejscu pracy.

Mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do kradzieży. Z uwagi na okoliczności sprawy policjanci nie rozpatrywali czynów oddzielnie i połączyli prowadzone postępowania. Zsumowali wartość strat, która łącznie wyniosła ponad 1,6 tys. złotych i przedstawili 25-latkowi zarzut przestępstwa popełnionego czynem ciągły.

Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.