176 szczęśliwych pasażerów poleciało na wakacje pierwszym rejsem z Jasionki do Podgoricy. Stolica Czarnogóry to kolejna nowość w siatce połączeń podrzeszowskiego lotniska, które latem oferuje ponad 20 kierunków do 12 krajów.

– Czarnogóra idealnie wpisuje się w trend podróżowania mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów, a dwugodzinny lot samolotem jest świetną alternatywą do długich podróży samochodem. Lepiej ten czas wykorzystać na wypoczynek na urokliwych plażach z widokiem na góry – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Pierwszy samolot Airbus A320 zabrał na pokład niemal komplet, 176 pasażerów. Z tego faktu bardzo zadowoleni byli przedstawiciele Rego-Bis, touroperatora połączenia, który sprzedaje nie tylko pełne pakiety wakacyjne, ale też same loty do Podgoricy.

Cieszymy się z rozwoju współpracy z Air Montenegro oraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka w sezonie 2023 – przyznała Estera Sobalkowska, dyrektorka ds. produktu w Rego-Bis. – Jak widać po zapełnieniu samolotu, coraz więcej turystów chce odkrywać uroki tego pięknego kraju. Z tego powodu zdecydowaliśmy się w obecnym sezonie zaoferować naszym klientom połączenia do Czarnogóry nie tylko z Katowic, ale również i z Rzeszowa.

Jasionka jest bowiem drugim polskim lotniskiem, który korzysta z usług tego touroperatora, specjalizującego się w lotach na Bałkany. Pierwszy rejs uczczono salutem wodnym od lotniskowej straży pożarnej oraz upominkami od biura podróży i lotniska.