Poruszając się rowerem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby bezpiecznie dojechać jednośladem do celu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg oraz ścieżek rowerowych. Jazda jednośladem, to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek jazdy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwy kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. Wczoraj około godz. 17.30, policjanci ruchu drogowego, patrolujący miejscowość Zasów, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.

Ich przypuszczenia potwierdziły się. 67-letni mieszkaniec gminy Żyraków był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.

Poprzedni artykułPrzechwycili ponad pół kilograma amfetaminy
Następny artykułUkrainiec zmienił nazwisko, by obejść zakaz wjazdu do Polski