Pierwsze zawody IPSC strzelectwo-dynamiczne na Podkarpaciu

Dzień 16 marca, okazał się bardzo szczególnym dla strzelectwa dynamicznego na Podkarpaciu.

Na strzelnicy gminnej ,,Partyzant” w Sokołowie Małopolskim, odbył się wtedy pierwszy w historii województwa, mecz IPSC – zawody zorganizowane przez Klub Strzelecki ,,Kasztelan” Rzeszów, oraz działającą w jego ramach Sekcję Dynamiczną. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Sokołów Małopolski – Pana Andrzeja Ożoga. Możliwości jakie oferuje strzelnica ,,Partyzant”, oraz cenne wsparcie i warunki, które zaoferował Pan Burmistrz, przełożyły się bezpośrednio na możlwiość organizacji zawodów oraz ich sukces.

W zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z całej Polski, w tym aktualny mistrzowie kraju w klasach sprzętowych standard oraz producion optics senior. O godzinie 08:00, zaraz po uroczystym otwarciu zawodów przez Pana Burmistrza, uczestnicy przystąpili do zmagań na przygotowanych przez organizatora torach. Rywalizację z pewnością ułatwiała im kawa, napoje, ciepłe posiłki oraz słodkości zapewnione przez sponsorów, dostępne w specjalnie przygotowanej strefie cateringowej. Również pogoda okazała się tego dnia niezwykle przychylna.

Otwarte zostały prawie wszystkie klasy sprzętowe przewidziane w przepisach IPSC: production, production optics, standard, open, pcc optics oraz kategoria standard senior. Poniżej lista zwycięzców, uhonorowanych medalami przez Pana Burmistrza.

Production:
1 miejsce Adam Sieczka
2 miejsce Adam Rusyniak
3 miejsce Grzegorz Żyliński

Production Optics:
1 miejsce Michał Jama
2 miejsce Michał Gardian
3 miejsce Krzysztof Kobos

Standard:
1 miejsce Michał Koronkiewicz
2 miejsce Piotr Habel
3 miejsce Przemysław Promyk Kajmowicz

Open:
1 miejsce Marcin Wojcieszek
2 miejsce Daniel Kowal
3 miejsce Tomasz Kosiński

PCC Optics:
1 miejsce Darisz Krupa
2 miejsce Daniel Kowal
3 miejsce Tomasz Skała

Standard Senior:
1 miejsce Tadeusz Noga
2 miejsce Robert Borowy
3 miejsce Tomasz Ludwin

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozdrawiamy wszystkich uczestników meczu. Gorąco zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w przyszłości. Zachęcamy do śledzenia i wspierania działalności strzelnicy gminnej ,,Partyzant” w Sokołowie Małopolskim, jak również Klubu Strzeleckiego ,,Kasztelan” i Sekcji Dynamicznej Rzeszów.