Rondo, które poprawi komunikację na rzeszowskim osiedlu Słocina, zostanie wybudowane u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich.

Tę inwestycję prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. – Komunikacja na osiedlu Słocina wymaga poprawy. I ważnym elementem, który się do tego przyczyni, jest będzie budowa ronda u zbiegu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Wiosną rozpoczniemy projektowanie  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tej inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Firma, która zostanie w nim wybrana będzie miała za zadanie zaprojektowanie ronda oraz m.in. także rozbudowy odcinków ul. Paderewskiego  i ul. Witolda, budowy dodatkowej jezdni łączącej ul. Paderewskiego z ul. Witolda. Częścią tej inwestycji będzie także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych, ścieżek pieszo-rowerowych, przejść dla pieszych, oświetlenia, dróg dojazdowych i wewnętrznych.

Dokumentacja projektowa ma być gotowa wiosną przyszłego roku.