Foto: oferteo.pl

Od 17 sierpnia w Rzeszowie zostanie uruchomiony punkt, w którym będą przyjmowane wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Punkt przy ul. Langiewicza 15 będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30. Wzór wniosku można będzie pobrać ze strony internetowej Rządowego Centrum Legislacji, lub otrzymać na miejscu w punkcie. Mieszkańcy będą mogli uzyskać tutaj także pomoc w jego uzupełnieniu.

Dokumenty będą przyjmowane do końca listopada. WAŻNE – nabór wniosków ruszy po publikacji oficjalnego wzoru wniosku na stronie RCL.*

Wypłaty mają być realizowane w ciągu 30 dni od daty przyjęcia wniosku. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest zgłoszenie źródła ogrzewania nieruchomości do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

*W ostatnim czasie na wielu stronach internetowych, w tym Rządowym Centrum Legislacyjnym, dostępny jest wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Jednak proces legislacyjny wciąż trwa, co oznacza, że projekt znajduje się w trakcie konsultacji publicznych i wymaga akceptacji m.in. Komitetu Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji, komitetów Społecznego Rady Ministrów, Ekonomicznego i Komisji Prawniczej. Dopiero po jego zakończeniu oraz podpisaniu rozporządzenia przez Ministra Klimatu i Środowiska, wniosek stanie się obowiązującym aktem prawnym.