ul. Warszawska w Rzeszowie - przebudowa,fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

W piątek, 20 października, rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Prace mają potrwać do 23 października. W tym czasie przejazd przez ul. Myśliwską od ul. Warszawskiej będzie zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać do osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy lub też z nich wyjechać będą musieli korzystać z ulicy Borowej. Samochody cięższe będą korzystały z dróg powiatowych w miejscowościach Rudna Mała oraz Rudna Wielka.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 33 mln zł. Zakres prac obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Do chwili obecnej wykonawca – firma Starbag zakończyła prace przy budowie konstrukcji nowej jezdni, na której ułożono warstwy bitumiczne – podbudowę i warstwę wiążącą. Dodatkowo została ułożona nawierzchnia na jezdni wschodniej, wybudowano zatoki autobusowe. Przeprowadzono roboty na przejeździe kolejowo – drogowym polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem, poszerzeniem przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki pieszo –  rowerowej, gdzie wykonano całość konstrukcji oraz ułożono nawierzchnię ścieralną. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie zjazdów.

Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się pod koniec tego roku.

Poprzedni artykułWyniki wyborów parlamentarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego [aktualizacja]
Następny artykułW sobotę inauguracja ekologicznego bazarku w Parku Papieskim