W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się pierwszy ekologiczny bazarek w Rzeszowie. Wystawcy i sprzedawcy rozłożą swoje stanowiska w rejonie parkingu przy parku.

Ekologiczny bazar będzie w Rzeszowie organizowany we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

  • Podobne przedsięwzięcie w Boguchwale cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego poprosiłam pana Roberta Pieszczocha, dyrektora PODR o pomoc w organizacji targu w Rzeszowie. Bardzo liczę na to, że pomysł przypadnie do gustu mieszkańcom miasta i na stałe wpisze się w zwyczaje zakupowe rzeszowian – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Zielone światło dla organizacji bazarku dali miejscy radni, którzy jeszcze w sierpniu zaakceptowali pomysł władz miasta. Na podstawie uchwały handel płodami rolnymi odbywa się już na targowisku przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy mogą oferować swoje produkty w piątki i soboty w godz. 6-18.

21 października, czyli w najbliższą sobotę handel zostanie zainaugurowany w Parku Papieskim. Pojawić ma się ponad 100 wystawców. To m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Swoje stoiska rozłożą na parkingu parku, od strony al. Armii Krajowej. Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej. Porządku i bezpieczeństwa będą tu pilnować strażnicy miejscy. Zakupy będzie można zrobić w godz. 8-14.

  • Serdecznie zapraszamy na bazarek i liczymy na wysoką frekwencję. Jestem przekonana, że takiego miejsca na mapie Rzeszowa do tej pory brakowało. Zdrowa żywność od lokalnych producentów zyskuje na popularności i bardzo się cieszę, że teraz mieszkańcy będą mogli kupić ją w jednym miejscu. Do zobaczenia w sobotę – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Poprzedni artykułUwaga kierowcy! Ważne zmiany na przebudowywanej ul. Warszawskiej
Następny artykułRozpoczyna się przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie