Rada Osiedla Staromieście, Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia oraz Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie Staromiejskiej Izby Historycznej, które odbędzie się w poniedziałek 27 grudnia 2021 roku o godzinie 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej 1 w Rzeszowie.

W Staromiejskiej Izbie Historycznej będzie można zapoznać się z różnego rodzaju dokumentami i zdjęciami, a także zobaczyć szereg przyrządów codziennego użytku wykorzystywanych przed laty przez mieszkańców Staromieścia, w tym chomąto, narzędzia do obróbki lnu czy części wozu. W zbiorach znajdują się również dokumenty oraz przedmioty związane z takimi osobami, jak Łukasz Ciepliński, Jan Robak czy Jan Welc.

Jednym z celów działania Staromiejskiej Izby Historycznej jest gromadzenie i archiwizacja materiałów związanych ze Staromieściem oraz szerzenie wiedzy o jego historii wśród mieszkańców. Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia zachęca wszystkich do dobrowolnego udostępniania własnych zbiorów na rzecz Izby. Istnieje również możliwość użyczenia dokumentów w celu wykonania skanów, które zasilą kolekcję zgromadzoną w Izbie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a liczba miejsc ograniczona. Zapisy na wydarzenie nie są prowadzone, obowiązuje kolejność przyjścia. Dla każdego uczestnika przewidziano poczęstunek.