Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie,fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Trwają prace wewnątrz budynku oraz przy instalacjach. Podłączona została już woda, trwają prace przy instalacji elektrycznej. Prace przebiegają zgodnie z planem i w drugiej połowie 2024 roku uczniowie z osiedla Staromieście będą mogli korzystać z nowych części szkoły.

Inwestycja przy ul. Skrajnej składa się z kilku elementów. Jeden z nich to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie  połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej m.in. pomieszczenia przedszkola (pięć oddziałów, każdy dla 25 maluchów), szkolna świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne, szatnia dla ponad 300 uczniów, kuchnia i jadalnia.  Kolejnym jest nowa hala sportowa, która spełniać będzie wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Poprzedni artykułW ślad za Stalą – pierwszy punkt Resovii (VIDEO)
Następny artykułKolejni seniorzy z Rzeszowa otrzymają opaski życia