fot. źr. PUW

Ponad 90 ochotników zasiliło szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Przysięga, która odbyła się na rzeszowskim Rynku była zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego w ramach 6. edycji projektu „Ferie z WOT” na Podkarpaciu.

Podczas uroczystej przysięgi wojskowej płk Michał Małyska, dowódca 3 PBOT wręczył żołnierzom akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski oraz wyróżnił ochotników szkolenia podstawowego listem gratulacyjnym za osiągnięcie bardzo dobrych wyników szkoleniowych. Dowódca podkarpackich terytorialsów, dziękując żołnierzom za ich postawę, podkreślił, że przysięga wojskowa to uroczysty akt zobowiązania do stania na straży wartości zawartych w jej rocie.

Nowi żołnierze już za miesiąc rozpoczną szkolenia rotacyjne w pododdziałach, które zlokalizowane są w pobliżu ich miejsc zamieszkania. „Szesnastka” stanowi wstęp do dalszego szkolenia wojskowego oraz podszkolenia umiejętności potrzebnych w życiu codziennym, pracy czy nauce. To przede wszystkim umiejętność gospodarowania czasem, współpracy w zespole, prostego i precyzyjnego komunikowania się, umiejętność korzystania z informacji czy zajęcia ze sprawności fizycznej.

Poprzedni artykułPrzebudowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [foto]
Następny artykułBranżowe Targi Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!