W ostatniej kolejce Fortuna 1. ligi ZKS Stal Rzeszów zwyciężyła na własnym stadionie Skrę Częstochowa 2:1 i utrzymała szóste miejsce w tabeli dające możliwość gry w barażach o Ekstraklasę. Zwycięstwo gospodarze zawdzięczają bramkom Andrei Prokicia z 64. i Kamila Pajnowskiego z 90. minuty spotkania.

Przyjezdni objęli prowadzenie już w 4. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Lukoszek.

Stal: 31. Krzysztof Bąkowski – 6. Ramil Mustafajew, 26. Łukasz Góra, 4. Kamil Pajnowski, 37. Piotr Głowacki – 69. Damian Michalik, 68. Bartosz Wolski, 10. Bartłomiej Poczobut, 7. Krzysztof Danielewicz (70, 80. Dawid Olejarka), 11. Andreja Prokić – 19. Patryk Małecki (87, 17. Kacper Sadłocha).

Skra: 99. Karol Szymkowiak – 13. Jan Flak (83, 3. Mateusz Winciersz), 31. Oskar Krzyżak, 20. Szymon Szymański, 5. Beniamin Czajka, 15. Kamil Lukoszek – 25. Przemysław Sajdak (60, 19. Gracjan Jaroch), 16. Bartosz Baranowicz, 10. Piotr Pyrdoł (73, 87. Radosław Gołębiowski), 24. Bartłomiej Babiarz (73, 26. Adam Olejnik) – 9. Filip Kozłowski (60, 28. Michał Kitliński).

żółte kartki: Czajka, Krzyżak.

sędziował: Paweł Pskit (Łódź).
widzów: 4694.

Zestawienie par barażowych o grę w PKO Ekstraklasie.