Pewna utrzymania Resovia Rzeszów mocno rozpoczęła pierwszą część spotkania z Podbeskidziem. Już po 25 minutach drużyna ze stolicy Podkarpacia prowadziła 3:0, po golu Kamila Antonika i dwóch wykorzystanych przez Bartłomiej Wasiluka rzutach karnych. Jeszcze przed przerwą gospodarze odpowiedzieli bramką Tomasz Neugebauera. Dwie minuty później Resovia straciła przewagę zawodnika, po czerwonej kartce Aleksandra Komora.

Po zmianie stron gole wpadały już tylko do bramki rzeszowian, a strzelali je znani z ekstraklasowych boisk Maksymilian Sitek, Krzysztof Drzazga i Kamil Biliński. Resovii nie brakowało ambicji, ale w meczowym protokole zapisał się już tylko Radosław Adamski, który otrzymał drugą żółtą kartkę i szybciej opuścił boisko.

Pomimo zwycięstwa Podbeskidzie nie wyprzedziło Stali Rzeszów i nie znalazło się wśród drużyn, które wezmą udział w barażach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Apklan Resovia 4:3 (1:3)

Bramki: 0:1 Antonik 8, 0:2 Wasiluk 18-karny, 0:3 Wasiluk 25-karny, 1:3 Neugebauer 29, 2:3 Sitek 49, 3:3 Drzazga 52, 4:3 Biliński 74.

Podbeskidzie: Igonen – Vitelli (cz. k. – 16), Janota, Biliński, Markov, Bieroński (30 Simonsen), Sitek, Hartherz ż (77 Milasius), Drzazga, Neugebauer, Mikołajewski. Trener Dariusz Żuraw.

Resovia: Łakota – Kałachur ż, Komor (cz. k. – 31), Bondarenko, Adamski (76) – Wasiluk (85 Pieniążek), Bąk (58 Chuchro), Mikulec, Kanach (58 Mikrut), Eizenchart (79 Seweryn) – Antonik (58 Górski ż). Trener Mirosław Hajdo.