W sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski organizowanej przez Klub Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” młodzi mieszkańcy Rzeszowa włączyli się w ten ekologiczny projekt i wzięli sprawy w swoje ręce. W ciągu kilku godzin zebrali łącznie 12 worków śmieci. W ten sposób pokazują, jak ważna jest troska o nasze lokalne środowisko, a walkę o klimat powinniśmy rozpocząć od siebie.

Ilość śmieci – butelek, puszek, kartonów, worków foliowych, papierów wyrzucanych do lasu, na pole czy łąkę jest zatrważająca. Poprzez sobotnią akcję młodzi ludzie chcą pokazać jak bardzo powinniśmy zwracać uwagę na postawę odpowiedzialności. To właśnie dlatego projekt ma również aspekt edukacyjny. Mamy tylko jedną Ojczyznę i powinniśmy zgodnie z duchem patriotyzmu dbać o to, żeby nasze piękne tereny pozostawały czyste.

Uczestnicy z naszej miejscowości byli częścią ogólnopolskiej akcji, w której wzięło udział ponad 1000 osób w kilkudziesięciu miejscowościach we wszystkich województwach w całej Polsce. Wspólnie udało się zebrać kilka tysięcy worków śmieci.

Dbajmy o własne środowisko i nie zapominajmy o tym, że to również od nas zależy jak będzie wyglądało w przyszłości środowisko przyrodnicze naszego kraju. Warto poświęcić kilka minut więcej i wyrzucić śmieci do kosza niż zostawić je w lesie czy na łące, ponieważ puszki, butelki czy opakowania same z siebie nie znikną. Dbanie o środowisko to również przykład patriotycznej postawy, którą uczestnicy akcji #SprzątamyDlaPolski promują. To najbardziej skuteczny sposób na zabieganie o promowanie wartości ekologicznych.

Poprzedni artykułJuż jutro w Rzeszowie dzień bez samochodu. Pojedź za darmo MPK
Następny artykułWystartowała sprzedaż karnetów na mecze siatkarek Developresu Rzeszów