Foto KMP Rzeszów

Prowadzone jest śledztwo w sprawie postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa. W piątek, gdy wraz z rodzicami, próbowała wejść do mieszkania przy ul. Siemiradzkiego, została postrzelona przez jednego z wynajmujących je mężczyzn. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch 24-letnich lokatorów mieszkania. W niedzielę prokurator przedstawił im zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa.

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów nadzorowane jest śledztwo przeciwko 24-letniemu Mateuszowi M. mieszkańcowi Tarnobrzega i 24-letniemu Sebastianowi S., mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego, którym prokurator przedstawił zarzut, iż działając wspólnie i w porozumieniu w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia usiłowali dokonać zabójstwa 23-letniej Zuzanny G., mieszkanki Rzeszowa, poprzez oddanie strzału z broni palnej – pistoletu samopowtarzalnego w kierunku pokrzywdzonej, powodując u niej obrażenia w postaci rany postrzałowej kończyny górnej prawej oraz rany postrzałowej brzucha doprowadzając w ten sposób do niewydolności krążeniowo-oddechowej, narażając tym samym pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz rozpylenia gazu pieprzowego wobec 73 letniego Juliana M., mieszkańca Rzeszowa, w celu zmuszenia go do zaniechania czynności w postaci otwierania drzwi do mieszkania, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k. w zb. z art. 191 § 1 k.k. w zw. z art. 217 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

W toku dotychczas przeprowadzonych czynności ustalono, iż w dniu 15 lipca 2022 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zostali poinformowani o postrzelonej kobiecie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że właścicielka mieszkania w Rzeszowie przy ul. Siemiradzkiego, po uprzednim wypowiedzeniu umowy najmu mieszkania wynajmującemu Sebastianowi S., przybyła m.in. ze swoim mężem i córką, celem odebrania mieszkania od wynajmującego. Na miejsce na wezwanie właścicielki mieszkania stawił się również ślusarz, celem otwarcia mieszkania w przypadku, gdyby najmujący nie opuścili go we wskazanym przez nią terminie. W związku z faktem, że nikt nie otwierał drzwi przedmiotowego mieszkania, a także z wnętrza nikt się nie odzywał, podjęli decyzję, że ślusarz otworzy drzwi.

W momencie, gdy ślusarz przystąpił do otwierania zamka, drzwi zostały otwarte od środka, a następnie w tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku, którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania obydwu podejrzanych. Na miejscu zdarzenia wykonano szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora. W mieszkaniu oraz w miejscach zameldowania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli łącznie 5 sztuk broni, w tym pistolet, z którego najprawdopodobniej padł strzał. Obydwaj mężczyźni mieli pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej i sportowej.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia, których treść jest aktualnie weryfikowana. Mateusz M. i Sebastian S. nie byli dotychczas karani.

W dniu 17 lipca 2022 roku został skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec podejrzanych. Za zarzucane podejrzanym przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułTak bawili się mieszkańcy na Dniach Błażowej. Na scenie Sławomir [foto]
Następny artykułResovia przegrywa w Sosnowcu na inaugurację I ligi [wypowiedzi trenerów]