Podkarpacki pion PZ PK skierował akt oskarżenia przeciwko 33 osobom w śledztwie dotyczącym handlu narkotykami. Grupa działała na terenie Rzeszowa i woj. podkarpackiego.

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył 33 osoby, w tym 14 o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Oskarżeni dopuszczali się popełniania przestępstw narkotykowych w tym obrotu znaczną ilością marihuany, haszyszu, kokainy, mefedronu, kwalifikowanego z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Kolejne zarzuty dotyczą dokonywania wewnątrzwspólnotowego nabycia z Czech do Polski znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany w ilości około 26 kg kwalifikowanego z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kilkunastu oskarżonych przyznało się w całości do popełnienia zarzucanych im przestępstw oraz złożyło obszerne wyjaśnienia zgodne z zebranym materiałem dowodowym.

Czyny zarzucane oskarżonym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zabezpieczył mienie o wartości 1,6 miliona złotych

W toku śledztwa prokurator ustalił, że jeden z liderów zorganizowanej grupy przestępczej 32 – letni Kamil K. w okresie do 2017 r. do 2020 r. wprowadził do obrotu ponad 65 kg marihuany i ponad 2 kg mefedronu z czego osiągnął korzyść majątkową w kwocie prawie 450 tysięcy złotych. Jego wspólnik 28 – letni Piotr M. w okresie do 2017 r. do 2020 r. wprowadził do obrotu ponad 48 kg marihuany i ponad 2 kg mefedronu z czego osiągnął korzyść majątkową w kwocie ponad 210 tysięcy złotych. W toku śledztwa prokurator zabezpieczył mienie o łącznej wartości ponad 1,6 miliona złotych.

Wobec 11 oskarżonych nadal stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.