Stal Rzeszów oficjalnie może świętować awans do Fortuna I ligi. Stal ma już wystarczającą przewagę punktową nad trzecim w tabeli Ruchem Chorzów, który dziś zremisował z Wisłą Puławy 0-0.

Po dzisiejszym remisie Chorzowian, Stal ma 11 punktów przewagi nad drużyną z Górnego Śląska, któremu do rozegrania pozostały cztery mecze. Stal otrzyma jeszcze trzy punkty walkowerem za mecz z wycofanym z rozgrywek GKS-em Bełchatów. Tym samym biało-niebiescy wracają na drugi poziom rozgrywkowy w Polsce po 28 latach przerwy.

Portal 90 minut.pl przybliżył sylwetkę Stali Rzeszów podsumowując jej największe osiągnięcia:

• 11 sezonów w ekstraklasie
  • bilans: 290 meczów – 79 zwycięstw – 97 remisów – 114 porażek – bramki 297-377
  • ostatni raz w ekstraklasie Stal grała w sezonie 1975/76
  • 20 sezonów w drugiej lidze (obecnie I liga)
  • bilans: 584 mecze – 205 zwycięstw – 191 remisów – 188 porażek – bramki 653-612
  • ostatni raz na drugim szczeblu rozgrywkowym Stal grała w sezonie 1993/94

Niedawno zakończył się również dzisiejszy mecz Stali Rzeszów, która na własnym stadionie zremisowała 3:3 z Hutnikiem Kraków po bramkach Kacpra Sadłochy, Łukasza Góry i Patryka Małeckiego. Dla Hutnika strzelali dziś Dominik Zawadzki, Krzysztof Świątek i Krystian Lelek.

Stal: 13. Krystian Stępniowski – 43. Franciszek Polowiec (80, 15. Dominik Marczuk), 23. Krystian Wrona, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 7. Krzysztof Danielewicz (78, 20. Kacper Piątek), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski (78, 21. Sławomir Szeliga) – 17. Kacper Sadłocha, 19. Patryk Małecki, 11. Andreja Prokić.

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik – 2. Tomasz Jaklik, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 19. Adrian Jurkowski, 3. Filip Becht – 44. Mateusz Wyjadłowski (68, 25. Patryk Kieliś), 10. Miłosz Drąg (69, 77. Kacper Andrzejewski), 11. Dominik Zawadzki, 7. Krzysztof Świątek, 12. Krystian Lelek (81, 28. Michał Kitliński) – 16. Sławomir Chmiel.

żółte kartki: Świątek, Drąg.
czerwona kartka: Tomasz Jaklik (69. minuta, Hutnik, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).