Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa, w mieście powstanie nowy parking, zlokalizowany na osiedlu Kotuli. Rusza przetarg na budowę obiektu, który docelowo pomieści 50 samochodów.

Parking na ponad 50 samochodów powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

Obecnie w tym miejscu działa tylko niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele okolicznych ogródków działkowych. Nowy plac ma służyć także pracownikom szkoły oraz mieszkańcom przyjeżdżającym z dziećmi na mieszczący się po sąsiedzku, duży plac zabaw. Dlatego plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od strony której mieści się wejście do szkoły.

– Zgodnie z projektem parking ma mieć 56 miejsc, z czego dwa od strony placu zabaw będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Wjazd zaprojektowano od strony ul. Błogosławionej Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przetarg na budowę parkingu został już ogłoszony. Inwestycja jest zaplanowana do realizacji w przyszłym roku. W projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zapisano na ten cel pieniądze.

Poprzedni artykułPiłkarz Resovii i reprezentacji, który został aktorem. Historia Mariana Łącza
Następny artykułWypadek w Lutoryżu. Zablokowana droga krajowa nr 19