Foto: KMP Rzeszów

W okresie wiosenno-letnim policjanci z Rzeszowa pełnią służbę nie tylko w patrolach zmotoryzowanych, ale również w patrolach rowerowych. Gdy tylko aura na to pozwala, na ulicach naszego miasta pojawiają się dwuosobowe partole rowerowe. Mundurowych na jednośladach można spotkać tam, gdzie radiowozem trudniej dojechać, w szczególności na ścieżkach rowerowych, w parkach i miejscach rekreacji.

Rzeszowska policja posiada dwa rowery klasy MTB o ramie ze stopów aluminium, które wyposażone są m.in. w hamulce tarczowe i hydrauliczne teleskopy. Na sprzęcie tym pracuje dziesięciu policjantów z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego, ruchu drogowego i komisariatów na Nowym Mieście i Baranówce. Funkcjonariusze wyposażeni są w odpowiedni na rower mundur, buty i kaski oraz inne niezbędne akcesoria. Więcej o rzeszowskich patrolach rowerowych znajdziesz w artykule: Policjanci na rowerach będą patrolować rzeszowskie ulice.

W pierwszej kolejności patrole rowerowe kierowane są w rejon Bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w okolice Rynku. Policjanci patrolują również ścieżki rowerowe, których w Rzeszowie jest ponad 100 km. Funkcjonariusze na rowerach pełnią służbę tam, gdzie trudniej dojechać radiowozem lub dojazd ten jest utrudniony lub niemożliwy.

Policjanci głównie reagują na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych – rowerzystów, pieszych, rolkarzy itp. Reagują na przypadki picia alkoholu i na naruszania porządku prawnego przez osoby korzystające z tych terenów.

Poprzedni artykułTrwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie
Następny artykułEkologiczny Piknik Rodzinny – Green Weekend w Rzeszowie