Foto: UM Rzeszów

Ekologiczny Piknik Rodzinny odbędzie się już jutro 12 czerwca 2022 roku w parku Jedności Polonii z Macierzą. Impreza zaczyna się o godzinie 11:00 i będzie trwać do 17:00.

Na uczestników Pikniku czeka moc atrakcji:

  • ekologiczne warsztaty oraz eksperymenty
  • przejażdżki na hulajnogach elektrycznych
  • jazda na konikach
  • ekologiczny język angielski
  • dmuchańce
  • bomby kwiatowe
  • gry i zabawy
  • konkursy z nagrodami

O godzenie 12:00 na scenie odbędzie się finał konkursu piosenki ekologicznej Miasta Rzeszowa, EKO-TONY.

Oprócz tego dla zarejestrowanych wcześniej uczestników będzie czekać Przystanek Las. Jest to wycieczka na edukacyjną ścieżkę Głogowskiego Lasu, aby się na nią zapisać należy wysłać e-mail na greenweekend@metkom.pl. W tytule maila wpisz Przystanek Las, a w treści podaj ilość osób, które rezerwują miejsca na wycieczkę. W odpowiedzi dostaniesz punkt zbiórki, a także godzinę wyjazdu. Zapewniamy dojazd do Głogowskiego Lasu oraz powrót na Ekologiczny Piknik Rodzinny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Na uczestników czeka również Ekologiczna gra miejska RZESZOW GRA W ZIELONE – wygraj Puchar Recyklingu Miasta Rzeszowa oraz hulajnogę elektryczną.
Fundatorem nagrody jest Electricall – lekkie pojazdy elektryczne

Zasady gry są proste. Należy po kolei przejść punkty wyznaczone na specjalnej mapie, rozwiązać zagadki i wykonać ekologiczne zadania. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, odwiedzi wszystkie wyznaczonej miejsca na mapie i w najkrótszym czasie dojdzie do miejsca finału, zostaje zwycięzcą.
Regulamin gry dostępny na stronie: https://www.metkom.pl/green-weekend-rzeszow/

Aby wziąć udział w grze należy wysłać zgłoszenie na: greenweekend@metkom.pl w tytule maila wpisać Rzeszów Gra w Zielone. Treść wiadomości powinna zawierać imię i nazwisko, adres mailowy, numer komórkowy kapitana drużyny, a także imiona i wiek pozostałych uczestników. Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację powyższego regulaminu gry. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy małych i dużych miłośników ekologii, recyklingu oraz dobrej zabawy 12 czerwca 2022 roku do Parku Jedności Polonii z Macierzą (koło ROSIRU).

Poprzedni artykułRzeszów – patrole policyjne na rowerach
Następny artykułDni Sokołowa Małopolskiego 25 i 26 czerwca 2022 roku