Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni zagłosowali za nazwaniem ronda z flagami w Rzeszowie (skrzyżowanie ul. Krakowskiej z Okulickiego i Witosa) imieniem Unii Europejskiej.

W sieci zawrzało. Wśród przeciwników decyzji znalazł się wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, który w minionych wyborach startował na urząd prezydenta miasta.

Warchoł skrytykował działania radnych Prawa i Sprawiedliwości: „Koleżanki i Koledzy Radni z PIS. Wstyd mi za Was. Uhonorowaliście instytucje UE, która odcina od prądu 4 miliony polskich gospodarstw domowych (do 7% zapotrzebowania Polski na energię) (sprawa Turowa)nakładając bezprawnie na nasz kraj karę pół miliona euro dziennie. Uczciliście organizację, która bezprawnie zabrania reformy polskiego sądownictwa broniąc korporacyjnego i zdegenerowanego systemu sędziokracji, nakładając karę milion euro dziennie za Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która w przeszło 600 sprawach w ciągu 2 lat pozbawiała immunitetu sędziów wręczających łapówki, kierujących autem po pijanemu, maltretujących żony, czy jak w jednym wypadku sędziego gwałciciela . Wreszcie wsparliście dziś instytucję, które nakazuje wyrzec się nam naszej tożsamości konstytucyjnej i kulturowej narzucając nam marksistowską agendę LGBT i zmuszając do akceptacji dla związków homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci. Skompromitowaliście dziś barwy Prawa i Sprawiedliwości i zawiedliście wyborców, którzy oczekują od Was obrony tych jakże zagrożonych obecnie patriotycznych wartości. Wielu polskich bohaterów z Podkarpacia i Rzeszowa, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę czeka na uczczenie, a Wy oddajecie hołd tym, którzy nas szantażują i ograniczają nam suwerenność. Niech żyje Polska”.

Marcin Warchoł, poseł Solidarnej Polski, skrytykował decyzję, która w jego opinii nie przystoi posłom PiS. W swoim komentarzu nawiązał m.in. do haniebnej sytuacji związanej z polską kopalnią węgla brunatnego w Turowie, na którą unijni przedstawiciele nałożyli kary i zakazali wydobywania surowca. Dopiero co polscy politycy nie zgadzali się z decyzją UE, a tu wykazują się hipokryzją.

Dodatkowo nawiązał też do działań promocyjnych LGBT, jakie prezentuje szeroko rozumiana UE. Według Warchoła przedstawiciele PiS-u zawiedli swoich wyborców.