fot. CWKS Resovia Rzeszów - sekcja lekkiej atletyki

W sobotę 14 stycznia w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego rozegrano wspólne Halowe Mistrzostwa woj. Podkarpackiego i Małopolskiego w kategoriach wiekowych U18 i U20. W zawodach udział wzięła rekordowa jak na Rzeszów liczba 447 zawodników. Niekwestionowaną gwiazdką zawodów został wychowanek CWKS Resovii Rzeszów Oliwier Wdowik uzyskał rekordowy czas podczas biegu na 60 m.

Spinter Resovii osiągnął czas 6,60 s, co jest jego rekordem życiowym. Wynik ten jest najlepszym obecnie w Europie, a także 9 rezultatem w historii polskiego halowego sprintu. Podopieczny trenera Janusza Mazura uzyskał w ten sposób minimum kwalifikacyjnym na Halowe Mistrzostwa Europy w Stambule.

Pierwszy bieg ponownie w barwach Resovii Rzeszów i wynik dla mnie totalnie kosmiczny! Ten człowiek przyjął mnie ponownie pod swoje skrzydła, dziękuje. Mamy to Trenerze! […] Dzisiaj mija 322 dzień od momentu mojej kontuzji, której konsekwencje czułem do niedawna. Teraz jestem zdrowy! Marzyłem o powrocie taki jak ten. Dziękuje wszystkim, wróciłem

  • napisał Oliwer Wdowik na swojej oficjalnej stronie na Instagramie.

Forma 21-latka jest obecnie na wysokim i równym poziomie co udowodnił również wcześniej w biegu eliminacyjnym.